Tomcat CSR Dosyası Oluşturma

Keystore Dosyasının Oluşturulması:

1. Keytool komutu kullanılarak keystore dosyasını kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Ancak keytool komutunun bilgisayarınız tarafından tanınması için java /bin/ dizininin içerisinde olmanız gerekebilir. Daha sonra aşağıdaki komutu giriniz:

keytool -genkey -alias server -keyalg RSA -keysize 2048 -keystore your_site_name.jks

2. Daha sonra sizden şifre belirlemeniz istenecektir. Şifrenizi belirledikten sonra sonra Organizasyon bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Bu adımda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Sizden ad ve soyad bilgilerinizi girmeniz istenmektedir ancak bu bölüme alan adınızı girmeniz gerekmektedir (örneğin: www.alanadı.com).

3. İstenen bilgileri girdikten sonra uygulama bilgileri doğrulamanızı isteyecektir. Bilgilerin doğruluğundan eminseniz "Y" tuşuna basınız. Bir sonraki adımda belirlediğiniz şifreyi tekrar girmeniz istenecektir.

4. Şifrenizi doru bir şekilde girdikten sonra keystore dosyanız şu an çalıştığınız dizinde yaratılacaktır (site_adı.jks şeklinde).

Keystore Dosyasından CSR Dosyasının Yaratılması:

1. Aşağıdaki komutu çalıştırınız:

keytool -certreq -alias server -file csr.txt -keystore your_site_name.jks 

2. Önceden belirlediğiniz şifrenizi girmeniz istenmektedir.

3. Şifrenizi girdikten sonra CSR dosyanız bulunduğunuz dizinin altında csr.txt dosya adıyla yaratılmıştır.

4. Kaydettiğiniz CSR dosyasını notepad ya da wordpad programlarıyla birlikte açın. Online sipariş sürecinde dosyanın içerisindeki bilgileri istenen alana kopyalamanız istenecektir.

Anasayfa

Hakkımızda

Referanslar

SertifikalarE-İmza

KEP

SSL

Zaman Damgası


Satış ve Teknik Destek için

İletişim;

0312 472 21 13