Home > SSL Sertifikaları > SSL Sıkça Sorulan Sorular > Kaç tip SSL Sertifikası vardır?

Kaç tip SSL Sertifikası vardır?

SSL sertifikaları farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak tasarlanmış olup doğrulama yöntemli farklılığı bulunan 3 çeşit sertifika bulunmaktadır.. 

E-Tuğra Standart SSL Sertifikası içeriğinde sadece alan adı doğrulaması barındıran ve bağlantı güvenliğini sağlamak amaçlı kullanılan en temel seviye SSL sertifika türüdür. Standart SSL sertifika içeriğinde sadece alan adı bilgisi yer almakta olup kurumsal bilgiler yer almaz. Standart SSL sertifikası temel düzeyde bağlantı güvenliği ihtiyacı bulunan tüm alanlarda kullanılabilir. Standart sertifikalarımız DV türü olup tüm sertifikaların arasında alınması en kolay olandır. Manuel kimlik doğrulaması yoktur, yalnızca başvuru sahibinin web sitesinde kullanılan alan adının sahibi olduğunu onaylamak için mail ile doğrulama yapılır. Kişisel web siteniz veya blog sayfanız varsa, DV SSL Sertifikası sizin için idealdir.

Gerekli Belgeler: Belge gerektirmez. Sadece alan adı doğrulaması yapılarak kısa süre içerisinde sertifikanız üretilir.

E-Tuğra Premium SSL Sertifikası içeriğinde alan adı/adları ve firma bilgilerinin yer aldığı üst seviye OV tipi sertifika türüdür. Premium SSL, Standart SSL sertifikasından farklı olarak firma bilgilerini doğrulayarak web sitenize gelen ziyaretçilere web sitenizin gerçek bir işletmeye ait olduğunu gösterir. Premium SSL Sertifikası belge gerektirmekte olup belgeleriniz kısa süre içerisinde ekibimizce doğrulanır ve sertifikanız üretilerek kullanımınıza sunulur. E-Tuğra Premium SSL Sertifikası ile birlikte Güvenli Site Mührü ücretsiz olarak verilmektedir.

Gerekli Belgeler: Faaliyet Belgesi ya da Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Yetki Belgesi (başvuru gerçekleştiren İmza Sirkülerinde yer almıyorsa), Kimlik Fotokopisi (başvuru gerçekleştiren kişinin)

E-Tuğra EV SSL Sertifikası içeriğinde alan adı/adları ve detaylı olarak firma bilgilerinin yer aldığı ve tarayıcılarda yeşil bar üzerinde firma bilgilerinizin yayınlandığı güvenlik düzeyi en yüksek olan ve sertifika sahibi firmanın fiziksel, hukuki ve ticari varlığıyla beraber çok kapsamlı kurumsal doğrulama süreçlerini sağlayan en üst seviye SSL sertifika türüdür. E-Tuğra EV SSL sertifikası ile web sayfanız en üst seviye güvenlik altına alınır. Yeşil barlı görünümü sayesinde web sitenize giriş yapan ziyaretçilerinize kuruluşunuzun iddia ettiği kurum olduğuna ve kimlik avı sitesi olmadığına ilişkin güvence verir. Bu sebeple maskeleme ve oltalama gibi bilgi hırsızlığına karşı en üst seviye koruma sağlar. 

Gerekli Belgeler: Son 6 ay içerisinde alınmış olması kaydıyla Premium SSL için istenen belgelere ek olarak firma adına ait telefon, elektrik, internet, vb. fatura ve Vergi Levhası gerekmektedir.

Anasayfa

Hakkımızda

Referanslar

SertifikalarE-İmza

KEP

SSL

Zaman Damgası


Satış ve Teknik Destek için

İletişim;

0312 472 21 13