Home > SSL SERTİFİKALARI (TR) > SSL Kurulum > Diğer > WebHost Manager (WHM) Server & cPanel SSL Kurulumu

WebHost Manager (WHM) Server & cPanel SSL Kurulumu

Aşağıdaki işlemlerle ilgili Eğer herhangi bir problemle karşılaşırsanız yada sorunuz olursa E-Tuğra Teknik Destek biriminden yardım alabilirsiniz. 

  1. cPanel kontrol paneline giriş yapınız.

  2. Güvenlik sekmesinin altındaki "SSL/TLS" butonunu bulun ve tıklayınız.

  3. cPanel’e giriş yaptıktan sonra GÜVENLİK(Securty) bölümü altında bulunan SSL/TLS bağlantısına tıklayınız. Girmiş olduğunuz sayfada Siteniz için SSL yükleyin ve yönetim(HTTPS) başlığı altındaki “SSL sitelerini yönetin.” bağlatısına tıklayıp kopyalamış olduğunuz ServerCertificate dosyasını sunucuya yükleyiniz.

  4. Etki Alanı bölümünden SSL Sertifikasının yükleyeceğiniz alanı seçin. Ardından kopyalamış olduğunuz sertifika dosyanızın içeriğini Sertifika: (CRT) bölümü içerisine yapıştırın ve Sertifikaya Göre Otomatik Doldur butonuna tıklayın. İlgili butona tıklamanız sonucunda Özel Anahtar (KEY) ve Sertifika Kuruluşu Paketi (CABUNDLE) alanları otomatik olarak dolacaktır. CABundle alanı otomatik dolmuyorsa indirdiğiniz sertifika dosyaları içerisinde SubCA olarak yer alan sertikayı text editör ile açıp kopyalayarak buraya yapıştırabilirsiniz. Son aşama olarak Sertifika Yükle butonuna tıklayarak son işleminizi gerçekleştiriniz.

  5. SSL Sertifika kurulum işlemi böylece tamamlanmıştır. Yazılımınız tarafında http isteklerini https olarak yönlendirmeli ve link yapınızı düzenleyebilirsiniz.

      Apache'yi yeniden başlatınız.

E-Tugra

Anasayfa

Bilgi Deposu

Hakkımızda

Referanslar

SertifikalarHizmetler

E-İmza

Yenileme

SSL

Zaman Damgası

İletişim

Müşteri Hizmetleri Satış ve Başvuru İşlemleriniz için;

0 850 532 23 14

Teknik Destek ve Kurulum için;

0 850 532 23 12

Sosyal Medya