3Com Wireless LAN Server Kurulumu

 

Öncelikle; E-Tuğra Üretim ekibinin sizin için hazırlayacağı  anahtara yükleme sırasında ihtiyacınız olacaktır,bu yüzden E-Tuğra Bilişim ve Teknoloji Hizmetlerinden bir "E-Tuğra SSL Sertifikası" satın almalısınız.

 • crypto certificate web

  Başlamadan önce; CSR dosyanızı ve anahtarınızı  oluştururken yönetici olarak "web" kullanmadıysanız , bu işlemleri gerçekleştirirken de "web" kullanamazsınız.Onun yerine, "eap" yada "admin" yöneticilerinden birini kullanabilirsiniz.

 • Daha sonra,-metin düzenleyici-yi kullanarak "E-Tuğra_SSL_Sertifika.crt" dosyasını("Begın" ve "End" satırını içeren) kopyalayıp -CLI- bölümüne yapıştırınız.
 • Sertifikanız yüklenmiş olmalıdır.Sertifikanızı çalıştırmadan önce;"E-Tuğra_SSL_Sertifika.crt"dosyası ile birlikte yollanan "E-Tuğra_Root_Certificate.crt" dosyanızı yüklemeniz gerekmektedir.Eğer, bu dosyalar elinize geçmediyse, bunlar yerine "E-Tuğra Ara Kök Sertifikasını" yükleyebilirsiniz. 
 • Aşağıdaki komut satırını takip edin:

  crypto ca-certificate web

  Daha önce; yönetici olarak "web" yerine , "eap" yada "admin" kullandıysanız;aşağıda anlatılan işlemler içinde aynı yöneticiyi kullanmanız gerekmektedir. 

 • Bir kez daha, dosyanızı -metin düzenleyici(WordPad, NotePad vb)- ile birlikte açın ve tüm içeriği yapıştırın.

3com Wireless Lan Switch sunucusu birden fazla sertifika çalıştırmaya izin vermemektedir.Birden fazla ara sertifika yüklemiş olsanız bile, sunucunun sertifikalarınızı çalıştırması mümkün değildir.