İmzager uygulaması ile Pades SHA256 Formatında Zaman Damgalı Evrak İmzalama

      İmzager uygulaması ile Pades SHA256 Formatında Zaman Damgalı Evrak İmzalamak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

      İmzager uygulaması KamuSM nin kullanıcılar için geliştirmiş olduğu bir imzalama uygulamasıdır. İmzager uygulamasını https://yazilim.kamusm.gov.tr/?q=tr/system/files/public/imzager-2.5-x86.zip adresinden indirip kurulumunu yapabilirsiniz.

      Kurulumu tamamladıktan sonra masaüstünde kısayolu bulunan İmzager uygulamasını çalıştırınız. "Seçenekler" sekmesine tıkladığınızda "İmza Dosya Tipi" PadES İmza, "İmzalama Algoritması" RSA_SHA256 seçerek "Tamam" butonuna tıklayınız.

          E-Tugra'dan almış olduğunuz zaman damgası bilgileriniz siparişiniz tamamladıktan sonra size mail olarak bildirilmiş olacaktır. Bu zaman damgası bilgilerinizi İmzager uygulaması "Seçenekler" "Zaman Damgası Ayarları" alanına tanımlayıp işleme devam edebilirsiniz. 

      Tanımlamaları yaptıktan sonra imzalamak istediğiniz dosyayı uygulamanın sol ekranında yer alandan listeden seçerek ve  aşağıdaki adımları takip ederek imzalama işlemini tamamlayabilirsiniz.

      Eğer imzalayacağınız evraka imzanın yanı sıra zaman damgası da eklenmesini istiyor iseniz "İmza Tipi" olarak Uzun dönemli İmza seçiniz. Zaman damgası eklemeden sadece evrakı e-imza ile  imzalamak isterseniz "İmza Tipi" ni Anlık İmza olarak seçiniz.

İmzalama işlemi tamamlandıktan aynı dosya konumuna ****_signed.pdf şeklinde e-imza ile imzalanmış dosya oluşacaktır.