NES Dönüşüm İşlemi nasıl yapılır?

https://yenileme.e-tugra.com.tr adresine girin ve Elektronik İmzanızı bilgisayarınıza takın. E-İmzanızı işlemler bitene kadar bilgisayarınızdan çekmeyin!

* "E-İMZALI GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ" butonuna tıklayınız.

*Java için gelen uyarıda "Bu Seferlik çalıştır" butonuna tıklayınız ve bekleyiniz.

* E-İmzanızın şifresini giriniz ve "Tamam" tuşuna basınız.* İletişim bilgilerinizi kontrol ediniz ve lütfen doğru bilgileri giriniz ardından "İleri" tuşuna tıklayınız.

* Açılan ekranda sertifikanızın durumu yer alır. Aşağıdaki seçeneklerden "Uzatma Şekli" belirleyerek aşağıdaki bilgileri kontrol ediniz ve "İleri" butonuna basınız. 
Not: Süre uzatmak isterseniz fatura bilgilerinizin doldurulacağı ekran karşınıza gelecektir.
Eğer uzatmak istemezseniz, e-imzanızın bitiş süresi değiştirilmeden aynı bitiş tarihi ile ücretsiz olarak dönüştürülecektir.
*Eğer süre uzatmak istiyorum seçeneğini seçtiyseniz ve ödemeyi "Kredi Kartı" ile yapacaksınız kredi kartı ödeme ekranından ödeme yapınız. Ödemeyi "Banka EFT/Havale" ile yapacaksanız bir sonraki günün mesai bitiş süresine kadar bankaya ödemeyi gerçekleştirip ödeme dekontunuzun açıklama bölümüne talep numaranızı yazarak Örn."633568 nolu sipariş için" 0312 473 56 91 nolu faksa gönderiniz. Aksi takdirde e-imzanız askıya alıncaktır.
* Bu süreçten sonra sertifikanız kartınıza basılacaktır. Cihazın bilgisayarınıza takılı olduğundan emin olunuz ve Java için gelen uyarıda "Bu Seferlik çalıştır" butonuna tıklayınız ve bekleyiniz.

* E-İmza şifrenizi girerek sözleşmeyi imzalayınız.


 


* Sertifikanız üretiliyor. Sertifika üretim işlemi bilgisayarınızın performansına göre 1,5 - 2 dk sürebilir. Bu aşamada e-imzanızı bilgisayarınızdan çekmeyin ve ekranları kesinlikle kapatmayınız!
* Yenileme işleminiz gerçekleştirilmiştir. E-İmzanızı ekranda görüntülenen bitiş tarihine kadar kullanabilirsiniz.
* "E-İmzanız başarı ile yenilenmiştir." uyarısından sonra başka bir işleminiz kalmamıştır.